ZB MAKİNA - Bakım, Onarım, Yedek Parça - Hızlı Menü

İletişim

Değirmen Çekici

Değirmen Çekici...

Özel İmalat Isıl işlemli Hammadde Kırıcı

Özel imalat malzemeden ısıl işlemli olarak üretilen değirmen çekiçleri maximum düzeyde tonajda için tasarlanmış dayanımı yüksek gerilimi alınarak kırılmaya karşı güçlendirilmiştir.

Özel imalat malzemeden ısıl işlemli olarak üretilen değirmen çekiçleri maximum düzeyde tonajda için tasarlanmış dayanımı yüksek gerilimi alınarak kırılmaya karşı güçlendirilmiştir.

Değirmen Çekici – Hammadde Kırıcı

Değirmen çekici hammadde kırmak için kullanılan pellet makinelerinde olmazsa olmazıdır. Değirmen çekiçleri pelet üretimi için kullanacağınız maddelerin preslenmeden önce uygun boyutlarda parçalanmasına yardımcı olur.

Hammadde kırıcı yani değirmen çekiçleri hammaddenizi parçalara ayırırken çok büyük dirençler ile karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden değirmen çekiçlerinde en önemli nokta dayanıklılıktır. Bu yüzden değirmen çekiçleri çelikten üretilmiş olmalıdır. Sadece çelik üretim dayanıklılık için yeterli olmayacaktır. Hammadde kırıcı kalıp üretimden çıktıntan sonra ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığı artırılmalıdır.

Değirmen çekiçleri ısıl işlem görmüş sağlam çelikten üretilmesinin asıl sebeplerinden bir tanesi hammaddelerinizin içine karışma ihtimali yüksek olan harici materyallere karşı koymaktır. Hammaddelerinizi parçalanması için toplu olarak istiflersiniz. Bu istifleme sırasında dikkatli davranmazsanız ya da filtre, elek vb. geçirmezseniz içerisine direnci yüksek farklı maddeler girebilir. (Taş, sopa, demir, tel vb.) Bu farklı maddeler parçalama sırasında eğer sağlam bir değirmen çekici kırmazsanız hammadde kırıcısının parçalanmasına sebep olur.

Bu yüzden ZB Makina, değirmen çekiçlerini HARDOX, ST52, AISI 304, AISI 316 gibi malzemelerden oluşan bir karışım ve ısıl işlem uygulanmış çelikten üretir.

İletişim Kurun

Yardıma mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olsun!